fbpx
Straipsniai

Sienų dekoravimas piešiniais / tapyba DUK

Kas tai?
Sienų tapyba – populiarus ir daugumai girdėtas sienų apipavidalinimo būdas piešiniais. Turbūt kiekvienas galėtų atsiminti bent keletą pavyzdžių, kur matė sienų tapybą. Ji pritaikoma ir tinkama tiek gražinant namų, tiek darbo vietos, tiek komercinių objektų sienas.

Kokia naudojama technika?
Skirtingi dailininkai naudoja skirtingas technikas. Aš piešiu teptukais, dažų balionėliais, voleliais, naudojuosi aerografu (specialiu aparatu, kuris per vamzdelį pučia dažus ir leidžia išgauti maksimaliai tikslų rezultatą).

Kokios yra meninės sienų tapybos galimybės?
Sienų tapyba – kaip ir kitas „gyvas menas“ neturi ribų. Taip yra todėl, kad šis piešimo būdas į procesą įtraukia du gyvus žmones t.y. dailininką ir užsakovą. Vienas fantazuoja, kitas šią fantaziją įgyvendina. Galutinis viso to rezultatas – unikalus, vienetinis piešinys ir patalpa, dabar jau turinti meninę vertę.
Derindamas piešinį su klientu, stengiuosi maksimaliai suprasti ir perprasti jo gyvenimo būdą, aiškinuosi patalpos paskirtį, atkreipiu dėmesį į apšvietimą, esamą interjerą, tuomet derinu spalvas (jos turi didelę įtaką nuotaikai, darbingumui, miegui ir kt.), o piešiant, visuomet kviečiu dalyvauti ir užsakovą. Jis gali stebėti ir išsakyti savo pastabas darbų eigoje, tad piešiant tokiu būdu, visuomet galimos korekcijos „esamuoju laiku“.
Visuomet stengiuosi žmogui paaiškinti, kaip svarbu pasirinkti tinkamą piešinį, spalvas ir užrašus. Kartais pasitaiko, kad klientas užsispyręs prašo nupiešti piešinį, kuris jaučiu, kad vėliau vargins, kels neigiamas emocijas. Tokiu atveju, jei nepavyksta perkalbėti – užsakymo atsisakau.
Esu įsitikinęs, kad sienų tapyba turi kelti tik geras emocijas ir, priklausomai nuo patalpos, įgyvendinti tam tikras funkcijas. Pavyzdžiui, miegamajame – raminti, darbo vietoje – motyvuoti ir įkvėpti, kavinėje – atspindėti įmonės įvaizdį ir pan. (daugiau informacijos apie spalvų bei meno įtaką rasite čia)

Kokios yra techninės sienų tapybos galimybės? Kokios būna sienų tapybos rūšys?
Esu plataus profilio dailininkas, todėl galiu nupiešti įvairaus sudėtingumo ir stilistikos piešinius. Skirstau juos į tris rūšis:
– Nesudėtingi: užrašai, ornamentai, linijos, įvairios abstrakcijos.
– Vidutiniškai sudėtingi: animacija, stilizuoti piešiniai.
– Sudėtingi: realizmas bei piešiniai, reikalaujantys tikslumo.

Taip pat siūlau naują sienų dekoravimo būdą Lietuvoje – dažau sienas išgaudamas pereinančią spalvą.

O jei galutinis variantas man nepatiks?

Kiekvieno kliento prašau, kad atsiųstų sienos fotografiją arba nuvykstu nufotografuoti pats. Išsiaiškinu kliento lūkesčius, prašau atsiųsti patinkančių paveikslėlių pavyzdžių. Tuomet, prireikus, nemokamai sumaketuoju vizualizacijas, kad žmogus matytų, kaip piešinys atrodys ant sienos. Mano praktikoje, tai visuomet atbaido baimes, nes gana aiškiai matyti, ko galima tikėtis.

Kiek laiko trunka nupiešti piešinį?
Priklauso nuo piešinio sudėtingumo. Paprastai sudėtingą piešinį ant standartinės 2,5 x 3,5m sienos nupiešiu per dvi dienas.

Ar reikalingas specialius sienos paruošimas?
Iš principo galima piešti ant įvairių paviršių, bet gražiausiai piešiniai atrodo ant tvarkingos, lygios, nutinkuotos sienos.

Ar sieną bus galima plauti?
Taip, sieną bus galima plauti drėgna šluoste.

Ar siena nesusibraižys? Ką daryti, jei taip nutiks?
Nesaugoma siena, žinoma, gali susibraižyti. Kol kas neesu girdėjęs tokių nusiskundimų, bet jei taip nutiktų galėčiau atvažiuoti ir piešinį pakoreguoti.

Kodėl turėčiau rinktis sienų tapybą / sienų dekorą, o ne foto tapetą arba sienų lipduką?
Tai labai svarbus klausimas, kurį girdžiu gana dažnai. Kad būtų aiškiau, sudariau privalumų ir trūkumų lentelę. Tai mano, kaip dailininko profesionalo, nuomonė ir analizės rezultatas.

 PrivalumaiTrūkumai
Sienų tapyba„Gyvas“ rankų darbas, unikalus piešinys, sukurtas atsižvelgiant į užsakovo poreikius;
Galimybė koreguoti piešinį proceso metu;
Galimybė piešinį pakoreguoti po kiek laiko (jei susibraižė);
Tinkamas būdas komercinių patalpų dekoravimui; Atrodo prabangiai ir kokybiškai;
Didina patalpos meninę vertę;
Galimybė piešti ant bet kokios faktūros paviršiaus ir apeiti sudėtingus kampus.
Ne visuomet lengva rasti gerą dailininką;
Baimė (dažniausiai nepagrįsta), kad galutinė piešinio versija nepatiks;
Didesnė, nei foto tapeto kaina;
Dailininkas ne visuomet gali piešinį nupiešti norimu laiku, tad tenka palaukti.

Foto tapetaiGalima nusipirkti parduotuvėje, o užsisakius internetu gana greitai atveža;
Santykinai pigu;
Galima išsirinkti norimą paveikslėlį, kuris bus atspausdintas;
Yra atsparių drėgmei ir trynimui foto tapetų;
Tinka tiek bute, tiek biure, tiek kavinėje ar kirpykloje.
Atspausdinta nuotrauka iš arti ne visuomet atrodo kokybiškai;
Neturi meninės vertės;
Klijuojamas tik ant lygios sienos;
Daliai žmonių asocijuojasi su senamadiškumu; Netinkamas variantas ieškantiems unikalumo ir išskirtinumo.
Sienų lipdukaiGreitas, pigus ir paprastas būdas papuošti sieną.Lipdukai greitai nusilupa, susibraižo;
Netinka ieškantiems kokybės ir išskirtinumo;

Šia analize tikrai nesiekiu sumenkinti nei foto tapetų nei sienų lipdukų pardavėjų. Kadangi skiriasi kiekvieno žmogaus požiūris bei finansinės galimybės, prioritetai gali skirtis.

Sienų tapyba / sienų dekoras piešiniais – tikrai kokybiškas ir unikalus būdas papuošti savo namų, darbo vietos ar verslo interjerą. Šis sienų dekoravimo būdas yra tinkamas ieškantiems tikros kokybės, išskirtinumo, individualių sprendimų. Sienų tapyba pagražintos sienos didina būsto/patalpos meninę vertę bei atlieka terapinę funkciją (ramina, įkvepia, motyvuoja, skatina susikaupimą ir kt.). Aš, kaip plataus profilio dailininkas, galiu nupiešti kone bet kokio sudėtingumo piešinius, tad siūlau jums sienų tapybą, kuri ne tik džiugins Jūsų akis, bet ir atspindės Jūsų sielą.

Turi daugiau klausimų? Susisiekime >>