fbpx
Straipsniai

Tapyba ant fasadų DUK

Kas tai?
Tapyba ant fasadų – originalus būdas pagražinti pastato fasadą / sienas.


Kokia naudojama technika?
Piešiantd idelio formato piešinius ant fasadų, naudoju dažų balionėlius bei įvairaus dydžio volelius. Beveik visada prireikia pastolių (juos galima išsinuomoti).


Kokios yra meninės galimybės?
Tapyba ant fasadų dažnam asocijuojasi su gatvės menu. Tam tikra prasme, taip ir yra. Tai menas, kurį galima pamatyti vaikščiojant gatvėmis. Vis tik, tai ne tas pats, kas grafičiai.
Tapybos ant sienų galimybės nuo tapymo ant fasadų skiriasi tuom, kad, pavyzdžiui, piešiant didelio formato piešinį ant pastato, būtų sunku išgauti „nuotraukos“ efektą ar, kitaip tariant, realizmą.
Klientai, kurie nori piešinių ant pastato fasado, dažniausiai prašo: užrašų / įvairių frazių, animacinių elementų, gamtos motyvų, griežtų ornamentų, įvairių abstrakcijų bei kitokių stilizuotų piešinių.


Kokios yra techninės galimybės?
Techninės piešimo ant fasadų galimybės yra tikrai plačios. Galimi įvairaus dydžio bei sudėtingumo piešiniai. Per savo praktiką, teko piešti išties didelio formato piešinius, iš kurių didžiausi buvo nupiešti per visą penkiaaukščio namo sieną.


Bijau, kad galutinis variantas man nepatiks.
Kiekvieno kliento prašau, kad atsiųstų sienos fotografiją arba nuvykstu nufotografuoti pats. Išsiaiškinu kliento lūkesčius, prašau atsiųsti patinkančių paveikslėlių pavyzdžių. Tuomet, prireikus, nemokamai sumaketuoju vizualizacijas, kad žmogus matytų, kaip piešinys atrodys ant sienos. Mano praktikoje, tai visuomet atbaido baimes, nes gana aiškiai matyti, ko galima tikėtis.


Kiek laiko trunka nupiešti piešinį?
Tai priklauso nuo piešinio sudėtingumo, dydžio bei pastato paskirties. Jei viskas priklauso tik nuo manęs, piešinį galiu nupiešti vos per keletą dienų. Mano praktikoje ne kartą pasitaikė atvejų, kuomet darbo valandomis piešti nebuvo leidžiama dėl specialios pastato paskirties. Tokiu atveju, darbai gali užtrukti ir ilgėliau.


Ar reikalingas specialius sienos paruošimas?
Paprastai joks specialus sienos paruošimas nėra reikalingas. Vienintelis dalykas, kuris būna reikalingas papildomai yra pastoliai. Kas tuom pasirūpins, derinu su kiekvienu klientu individualiai.


Ką daryti, jei siena įtrūks, bus subraižyta ar kitaip apgadinti dėl kitų kaltės?
Visuomet galiu atvažiuoti ir „sutvarkyti“ apgadintą piešinio vietą.


Ar sienų tapyba yra geriau už reklaminį tentą?
Kadangi sienų tapyba neretai naudojama, kaip reklaminių tentų atmaina (daug rečiau, kaip iškabų atmaina), sudariau privalumų ir trūkumų lentelę būtent su šiuo analogu. Tai mano, kaip dailininko profesionalo, nuomonė ir analizės rezultatas.

 PrivalumaiTrūkumai
Tapyba ant fasadų„Gyvas“ rankų darbas, unikalus piešinys, sukurtas atsižvelgiant į užsakovo poreikius;
Galimybė koreguoti piešinį proceso metu;
Galimybė piešinį pakoreguoti po kiek laiko (jei piešinys apgadintas);
YPAČ tinkamas būdas komercinių patalpų išorės sienų dekoravimui;
Atrodo išskirtinai ir kokybiškai;
Didina pastato meninę vertę;
Galimybė piešti ant bet kokios faktūros paviršiaus ir apeiti sudėtingus kampus.
Ne visuomet lengva rasti gerą dailininką;
Baimė (dažniausiai nepagrįsta), kad galutinė piešinio versija nepatiks;
Dailininkas ne visuomet gali piešinį nupiešti norimu laiku, tad tenka palaukti;
Papildomos išlaidos pastoliams / specialioms kopėčioms, kartais – kranui.

Reklaminiai tentaiPaprasta ir greita užsakymo procedūra;
Galima išsirinkti norimą atvaizdą, kuris bus atspausdintas arba prašyti, kad sumaketuotų atvaizdą pagal Jūsų reikalavimus;
Santykinai pigu.

Atspausdintas paveikslėlis iš arti ne visuomet atrodo kokybiškai;
Netinkamas variantas ieškantiems unikalumo ir išskirtinumo;
Gali suplyšti, nublukti, o tai nepataisomas defektas.

Šia analize tikrai nesiekiu sumenkinti reklaminių tentų gamintojų bei pardavėjų. Kadangi skiriasi kiekvieno žmogaus požiūris bei finansinės galimybės, prioritetai gali skirtis. Tapyba ant fasadų – puikiai tinka visiems, norintiems išskirtinių pastato sienų. Ji puikiai tinka tiek norint pagražinti nuosavo namo, tiek komercinių patalpų sienas. Kaip jau minėjau, šis piešimo būdas dažniausiai naudojamas, kaip reklaminių tentų atmaina. Aš, didelę patirtį turintis dailininkas, esu pagražinęs ne vieną pastato sieną (didžiausi piešiniai buvo net per 5 aukštus), tad  galite būti tikri, kad piešinys atitiks aukščiausius reikalavimus.

Turi daugiau klausimų? Susisiekime >>